Haber

Sertaç Şanlı: Zor bir turnuva olacak, iyi hazırlandık

Milli basketbolcu Sertaç Ulu, FIBA ​​Olimpiyat Elemeleri Turnuvası C Division ilk maçında oynayacakları İzlanda maçı öncesi yaptığı açıklamada, “Zor bir turnuva olacak, bunun farkındayız. farkındayız. Hedefimiz belli. İyi hazırlandık.”

A Milli Erkek Basketbol Grubu, İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FIBA ​​​​Olimpiyat Elemeleri Turnuvası C Grubu ilk maçında yarın İzlanda ile karşılaşacak. Ay-yıldızlılar müsabaka öncesi son antrenmanını Sinan Erdem ile tamamladı. Spor salonunda icra edilmiştir. Antrenmanın ardından Fenerbahçe forması giyen milli basketbolcu Sertaç Ulu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yarın oynayacakları İzlanda müsabakasını kazanarak turnuvaya iyi bir başlangıç ​​yapmak istediklerini belirten Sertaç Ulu, “Bunun farkındayız, zor bir turnuva olacak. Herkes bunun farkında, tüm oyuncular. Ne için toplandığımızı, ne için hazırlandığımızı bilin. Maksadımız belli. İyi hazırlandık. Hazırlık dönemini de buna uygun geçirdik.” “Dostluk maçlarında inişli çıkışlı bir maç oynadık ama bu çok normal. Çünkü uzun ortalar ve yeni başlayanlar var. Grup oluşturmaya çalıştık ama neden burada olduğumuzu herkes biliyor. İnşallah turnuvaya başlarız. Yarın İzlanda’ya karşı iyi bir oyun ve iyi bir galibiyet alırsak bitireceğiz.” açıklama yaptı.

“Takımda herkes birbiriyle iyi anlaşıyor”

Takım olarak güzel bir uyum yakaladıklarını dile getiren Şanlı, “Sadece uzun boylu oyuncular değil, takımdaki herkes birbiriyle iyi anlaşıyor. Bu bizim için bir artı. Burada kim oyuncu almaktan daha çok konuşmak ister ki? ? 1 aydır burada çalışıyoruz. Konuyu o tarafa kaydırmaktansa burada emek verenler. “Ben uyumdan bahsetmeyi tercih ederim. Her zamanki gibi herkes basketbolu biliyor ve nerede ne yapacağını biliyor. Bunu hazırlık maçlarında gösterdik. Yarın daha iyisini göstermek istiyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu