Sağlık

Sağlık Personeli Banka Promosyonu 29 Bin TL Olacak!

Birlik Sıhhat Sen Genel Lideri Ahmet Doğruyol, sağlık çalışanı bankası terfi sözleşmesiyle ilgili kamuoyuna konuşulan rakamlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sağlık çalışanının terfi sözleşmesinin Ziraat Bankası ile yapıldığı, toplamda 29 bin TL’de anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Sağlık Çalışanı Bankası Terfisi Hayal Kırıklığına Uğradı

Anlaşmanın beklentilerin çok altında kaldığını açıklayan Together Genel Başkanı Sıhhat Sen Ahmet Doğruyol, “Bu nasıl bir tanıtım anlaşması” şeklinde yansımalarını dile getirdi. Sağlık Bakanlığı’nın sağlık çalışanları adına olumsuz karara imza attığını belirten Lider Doğruyol, “Bazı basın organlarına yansıyan haberlere göre; Sağlık Bakanlığı tarafından tüm personeline aylık 700 TL’den 3 yıl toplam 25.200 TL’ye kadar yapılan tek elden terfi sözleşmesi. 6’ncı ayda 1000 TL, 12’nci ayda 1000 TL olmak üzere toplam 29000 TL’lik nakit, 1800 TL’lik nakit puan konusunda anlaşıldığı ve ödemenin 15 Ocak’ta yapılacağı, sözleşmenin uzatıldığı açıklandı. Ziraat Bankası ile yapılmıştır.

Birlik Sıhhat Sen “Bu nasıl bir Promosyon Anlaşması?”

Sağlık Bakanlığından Resmi Açıklama Yapılmadı.

Doğruyol, iddiayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “1 Ocak prestijiyle 30 ilin sözleşmesi bitenlerin, hangi illerin sözleşmesi bitenlerin durumu açıklanmadı, 15 ilin özel bankalarla sözleşmesi bitenlerin durumu ne? kimin sözleşmesi 3-5 ay sonra 2-3 yıl sonra bitecek?” Karmaşık bir durum olacak.

Guatrın Belirtileri Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı’ndan resmi bir açıklama yapılmasa da gerçeklik payı yüksek bir haber olduğunu düşünüyoruz.

Bakanlık Yetkili Sendikayı Görmezden Gelmiş Olabilir mi?

“Haber doğruysa mevzuata göre anlaşmanın bakanlık yetkilileri ve yetkili sendika yani Sıhhat Sen’in de içinde bulunduğu bir heyette görüşülmesi gerekirdi. bakanlık yetkili sendikayı görmezden mi geldi? Düşünmeden edemiyoruz. Maalesef farklı kurumlarımız tarafından yapılan terfi anlaşmalarının limitlerinin daha yüksek olması ve bakanlık tarafından yapılan anlaşmanın alt ve bariz kısmının para puan olarak verilmesi maalesef sağlık çalışanlarımızın moralini bozdu. Tüm çalışanlarımız Sağlık Bakanlığımızın tek elden yapacağı terfi mutabakat oranının daha yüksek olmasını bekliyordu. Daha az çalışanı olan kurumların daha fazla terfi alması ve yüzbinlerce çalışan için daha az terfi anlaşması yapılmasının bir açıklaması olması gerektiğini düşünüyoruz. Aksi takdirde sağlık çalışanlarımızın kafası daha da karışacaktır.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu